CBTiSTANBUL

Beck Yönelimli Kognitif Terapi

Dr. Emel Stroup

Dr. Emel Stroup, Amerikan Profesyonel Psikoloji Kurulu tarafından (American Board of Professional Psychology, ABPP) belgeli klinik psikologtur. Prestijli bir kuruluş olan Academy of Cognitive Therapy (ACT)’nin Fellow üyesidir ve CBT Trainer/Consultant olarak sertifiye edilmiştir. Bunun yanında ACT’nin uluslararası değerlendirme komitesinde de yer almaktadır.

2013 yılında yayınlanmış olan DSM-5 Tanı Ölçütleri El Kitabı’nın dünya çapında test edilmesi projesinde tanı ve teşhise yönelik alan çalışmaları yapan klinisyenlerden biridir. Aynı zamanda European Federation of Psychologists’ Associations (EFPA) Psikoterapi Uzmanı olan Dr. Stroup, Klinik Psikoloji doktorasını Alliant International Üniversitesi`nde tamamlamıştır.

CBTiSTANBUL bünyesinde klinik psikoloji ve Kognitif Terapi alanında süpervizyon, workshop, seminer ve konsültasyon vermektedir. Ayrıca, Okan Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı’nda yarı-zamanlı öğretim üyesidir.


Asiye Usta

Asiye Usta

Asiye Usta, CBTiSTANBUL’dan Workshop programı, Beck Yönelimli Süpervizyon, Konsültasyon alarak 6 senelik uzun soluklu bir eğitim sürecinden geçmiştir.

Bu eğitim sürecini ise enerjisi, azmi, mesleki merakı ve motivasyonuyla başarıyla tamamladıktan sonra ACT (Academy of Cognitive Therapy) tarafından Amerika’da değerlendirilmiş ve ACT’nin Diplomate Kognitif Terapist’i olarak sertifiye edilmiştir.

Asiye Usta’nın bu başarısı bizi oldukça gururlandırdı. CBTiSTANBUL ekibi olarak bu büyük başarısından ötürü kendisini tebrik ediyoruz.

Kognitif Terapinin Türkiye’de daha da gelişmesi ve uygulanmasını temenni eder, ileride de bu başarıların devam etmesini dileriz.

Dr. Emel Stroup ABPP, ACT

Dr. Emel Stroup
ABPP, ACT

Amerikan Profesyonel Psikoloji Kurulu tarafından Belgeli Klinik Psikolog
Kognitif Terapi Akademisi Fellow Üyesi ve Sertifikalı Eğitimcisidir

Dünyanın en popüler Kognıtıf Terapi kitabı şimdi Türkiye’de! Daha fazla bilgi için, buraya tıklayın!
Evinizdeki Terapist

Clıck to vıew the vıdeo!

Clıck to vıew the vıdeo!


 

Academy of Cognitive Therapy (ACT) / Kognitif Terapi Akademisi, kognitif terapi alanına öncülük eden birçok uzmanı bünyesinde barındıran köklü bir organizasyondur. ACT, nitelikli ve etkili kognitif terapistler yetiştirebilmek amacıyla geliştirilen kıdemli bir sertifikasyon programına sahiptir. Kognitif Terapi Akademisi bu sertifikayı vermeden önce ruh sağlığı alanında başvuran bütün adayların bilgi ve becerilerini değerlendiren ve buna dayanarak bilişsel-davranışçı terapistleri sertifiye eden tek organizasyondur.

Yazının tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Proudly Powered by WordPress | Theme by The Cloisters | Entries RSS  Comments RSS