CBTiSTANBUL

Beck Yönelimli Kognitif Terapi

Dr. Emel Stroup

Dr. Emel Stroup, Amerikan Profesyonel Psikoloji  Kurulu tarafından (American Board of Professional  Psychology, ABPP) belgeli klinik psikologtur. Prestijli bir kuruluş olan Academy of Cognitive Therapy (ACT)’nin Fellow üyesidir ve CBT Trainer/Consultant olarak sertifiye edilmiştir. Bunun yanında ACT’nin uluslararası değerlendirme komitesinde de yer almaktadır.

2013 yılında yayınlanmış olan DSM-5 Tanı Ölçütleri El Kitabı’nın dünya çapında test edilmesi projesinde tanı ve teşhise yönelik alan çalışmaları yapan klinisyenlerden biridir. Aynı zamanda European Federation of Psychologists’ Associations (EFPA) Psikoterapi Uzmanı  olan Dr. Stroup, Klinik Psikoloji doktorasını Alliant International Üniversitesi`nde tamamlamıştır.

CBTiSTANBUL bünyesinde klinik psikoloji ve Kognitif Terapi alanında süpervizyon, workshop, seminer ve konsültasyon vermektedir. Ayrıca, Okan Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı’nda yarı-zamanlı  öğretim üyesidir.


Dr. Emel Stroup ABPP, ACT

Dr. Emel Stroup
ABPP, ACT

Amerikan Profesyonel Psikoloji Kurulu tarafından Belgeli Klinik Psikolog
Kognitif Terapi Akademisi Fellow Üyesi ve Sertifikalı Eğitimcisidir

Dünyanın en popüler Kognıtıf Terapi kitabı şimdi Türkiye’de! Daha fazla bilgi için, buraya tıklayın!
Evinizdeki Terapist

 Clıck to vıew the vıdeo!

 

Clıck to vıew the vıdeo!


 

Academy of Cognitive Therapy (ACT) / Kognitif Terapi Akademisi, kognitif terapi alanına öncülük eden birçok uzmanı bünyesinde barındıran köklü bir organizasyondur. ACT, nitelikli ve etkili kognitif terapistler yetiştirebilmek amacıyla geliştirilen kıdemli bir sertifikasyon programına sahiptir. Kognitif Terapi Akademisi bu sertifikayı vermeden önce ruh sağlığı alanında başvuran bütün adayların bilgi ve becerilerini değerlendiren ve buna dayanarak bilişsel-davranışçı terapistleri sertifiye eden tek organizasyondur.

Yazının tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

 

Proudly Powered by WordPress | Theme by The Cloisters | Entries RSS  Comments RSS